+ přihlášení   + nová registrace   + zapomenuté heslo
neconazub.cz >

Poradna

Poradna je dočasně uzavřena novým dotazům. Momentálně vyhodnocujeme její přínos a zvažujeme možné inovace.

Všem, kteří do poradny napsali, děkujeme.

Datum
30.7.2010, 14:46 - Bílá versus amalgámová plomba
Dotaz

Dobrý den, na svůj věk mám poměrně dost tmavých plomb, které bych chtěla nechat vyměnit za bílé. Zajímalo by mě jak dlouho asi tak trvá výměna jedné plomby a kolik to zhruba stojí ? A ještě jeden dotaz: jakto, že za amalgámové plomby se nepaltí a za bílé ano? děkuji za odpověď


Odpověď

Dobrý den,
délka výměny amalgámové plomby za bílou se různí, stejně tak jako platba za ni. Záleží zde především na rozsahu plomby. Na jednu plombu bych počítala v průměru hodinu práce a cenu od 500 kč nahoru. Práce je to složitá, přesná a nákladná a je kalkulací jednotlivých ordinací.
Amalgámové plomby z dózovaného (nebo-li kapslového) amalgámu jsou pacienty hrazené, záleží opět na jednotlivých ordinacích, ale je to od 300 Kč nahoru.

Datum
28.7.2010, 21:42 - Poškození zubní skloviny
Dotaz

Dobrý den, nikdy jsem neměla problémy se zuby. A najednou jako by z ničeho se mi odlomil kousek předního zubu, který jsme opravili bílou plombou. Přesto vidím, že mám na předních zubech poměrně hodně ztenčenou zubní sklovinu, je náchylná k praskání. Co může být příčinou poškozené zubní skloviny a jak je možné to řešit?


Odpověď

Dobrý den,
důvodů poškození zubní skloviny může být více. Pokud není důvodem mechanické obrušování třeba příliš tvrdým zubním kartáčkem, je možné, že Vám sklovinu poškozují kyseliny obsažené v nápojích či potravinách.
Tento problém řeší řada Sensodyne Pronamel a také ústní voda Elmex Erosion protection. Dále bych Vám určitě doporučila měkký zubní kartáček, např. Curaprox ATA nebo Curaprox CS5460.

 

Datum
28.7.2010, 10:23 - Kombinace zubních past
Dotaz

Dobrý den, lze kombinovat elmex gel a ajonu stomaticum (např. dvakrát týdně večer si čistit zuby elmexem a dvakrát týdně ajonou)? Moc děkuji


Odpověď

Dobrý den,
ano, ve Vámi navrhovaném poměru není problém.

Zobrazit všechny dotazy FAQ

ODBĚR NOVINEK

Chci být informován
e-mailem o slevách a novinkách

INFO BOX

Jak vzniká zubní kaz a jak mu předejít

Bakterie způsobující zubní kaz tvoří zubní povlak, tzv. plak, který se usazuje na zubech, speciálně při okraji dásně a v mezizubních prostorech.
celý článek ...


Halitóza, čili špatný dech

Pokud jste někdy jednali s někým, komu bylo silně cítit z úst, víte, jaký může mít tento zdánlivě banální problém na dopad celého jednání.
celý článek ...