+ přihlášení   + nová registrace   + zapomenuté heslo
neconazub.cz >

Novinky

Vyhodnocení ankety: Měly význam hromadné školní zubní prohlídky?

2.11.2011

V anketě jste hlasovali následovně (234):

A. Myslím, že spíše ne.                      47 %
B. Mám k nim neutrální postoj.           24 %
C. Určitě ano.                                    29 %

 

Mnoho z nás jistě pamatuje dosti nepopulární školní návštěvy zubaře, kdy jsme v dlouhé frontě čekali než nám zubař, či zubařka před ostatními zkontroluje chrup, situaci vyhodnotí, mnohdy peprně okomentuje, a vyřkne ortel.
Ti šťastnější si oddechli a šli se nudit či zlobit do čekárny, ti s kazy či jinými nešvary ztráceli barvu v obličeji a nervózně čekali, až budou zavoláni opět dovnitř, tentokráte už k samotnému výkonu.

Nepopulární, avšak zcela jistě dobrá věc. Stav chrupu u dětí, po zrušení těchto školních prohlídek, se plošně zhoršil. Ne všichni rodiče totiž dbají na to, aby děti v rámci prevence 2x ročně zubaře navštívily. Vzhledm k postoji mnoha dospělých "k zubaři mě nikdo nedostane", nebo "jdu tam, až mě něco začne trápit", se pak ani není čemu divit...

ZA STAV ZOUBKŮ U DĚTÍ JSOU ZODPOVĚDNÍ JEJICH RODIČE!

Tehdy si částečně tuto zodpovědnost vzala na bedra škola, nyní nejsou ničím vyjímečné případy, kdy se dítě dostane k zubaři poprvé až v 10 letech a s velice zanedbaných chrupem, a rodiče se pak nestačí divit, kolik návštěv s ním musí absolvovat a kolik peněz v ordinaci nechají...

Pravidelná péče = zdravé zuby = důvod k úsměvu! :-)

Zpět na novinky

ODBĚR NOVINEK

Chci být informován
e-mailem o slevách a novinkách

INFO BOX

Jak vzniká zubní kaz a jak mu předejít

Bakterie způsobující zubní kaz tvoří zubní povlak, tzv. plak, který se usazuje na zubech, speciálně při okraji dásně a v mezizubních prostorech.
celý článek ...


Halitóza, čili špatný dech

Pokud jste někdy jednali s někým, komu bylo silně cítit z úst, víte, jaký může mít tento zdánlivě banální problém na dopad celého jednání.
celý článek ...